Ovo je prva reprezentacija koja je zaprijetila FIFA-i odustajanjem od Svjetskog prvenstva

Svjetsko nogometno prvenstvo nije ni počelo, a organizatorima najveće nogometne smotre ne cvjetaju ruže. Stvar je otišla toliko daleko da je jedna od momčadi čak zaprijetila napuštanjem turnira.
Nogometna reprezentacija Japana trebala je boraviti i trenirati u trening kampu Tigresa u Monterreyu, gdje je uložen ozbiljan novac.
No, uvjeti su bili daleko od idealnih jer je teren bio u katastrofalnom stanju, u dijelovima uništen i nepogodan za treniranje profesionalnih sportaša.
Japanci su šokirani viđenim odlučili da neće trenirati jer su bili zabrinuti za zdravlje i ozljede igrača.
Odluka o odbijanju treninga bila je hladan tuš za organizatore, a stvar je postala ozbiljnija nakon što je FS Japana oštro protestirao kod FIFA-e i, prema neslužbenim informacijama, zaprijetio odustajanjem od Svjetskog prvenstva.
Kako bi se izbjegla veća blamaža, FIFA i Meksiko odmah su poduzeli određene mjere za smirivanje tenzija.
Brzo je pronađen novi kamp za Samuraje, koji će nastaviti trenirati na stadionu kluba Rayados de Monterrey, gdje će boraviti sljedećih nekoliko dana.
Glavna baza japanskog SP-a bit će u Nashvilleu od 8. lipnja. Azijska selekcija je u skupini s Nizozemskom, Tunisom i Švedskom.

VAŠ KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

VIŠE IZ KATEGORIJE

NAJPOPULARNIJE

KOMENTARI