Zbog požara na odlagalištu otpada Uborak zatražen je hitan očevid, požar je ozbiljan

Zbog požara na odlagalištu otpada Uborak kod Mostara, Federalno ministarstvo okoliša i turizma odmah je zatražilo pojačani inspekcijski nadzor i kontinuirano praćenje stanja na terenu kako bi se utvrdile moguće posljedice po okoliš i zdravlje stanovništva, priopćeno je iz Vlade FBiH.
Dodaju da je federalna ministrica okoliša i turizma Nasiha Pozder u stalnom kontaktu s nadležnim institucijama i službama koje sudjeluju u gašenju požara i saniranju posljedica ovog incidenta.
Iz Ministarstva navode kako se prema prvim informacijama radi o ozbiljnom požaru te se nadaju da neće izazvati teže posljedice.
– Od nadležnih očekujemo da bez daljnjeg odgađanja realiziraju obveze koje su godinama zanemarivane, kako bi se spriječili novi incidenti i konačno pokrenuo proces trajnog rješavanja problema odlagališta Uborak – priopćeno je.

VAŠ KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

VIŠE IZ KATEGORIJE

NAJPOPULARNIJE

KOMENTARI