Federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić i generalni direktor Radiotelevizije Federacije Bosne i Hercegovine (RTV FBiH) Bakir Hadžiomerović potpisali su u ponedjeljak u Mostaru Ugovor o dodjeli sredstava kojim se regulira korištenje sredstava odobrenih za realizaciju projekta “Unaprjeđenje i stabilizacija programskog, proizvodnog i tehnološkog sustava RTV FBiH kroz objedinjenu provedbu RTV djelatnosti u 2026. godini”.
Novac je dodijeljen na temelju Odluke Vlade Federacije BiH o usvajanju Programa utroška sredstava “Tekući transferi i drugi tekući rashodi – Subvencija javnim poduzećima – Unapređenje RTV djelatnosti”, a na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija, priopćeno je iz ovog ministarstva.
Sukladno navedenoj odluci, Radio-televiziji Federacije Bosne i Hercegovine odobreno je 6.984.858,88 KM za realizaciju projekta kojim se osigurava daljnje unapređenje programskih sadržaja, modernizacija produkcijskih kapaciteta i tehnološki razvoj javnog RTV servisa.
– U posljednje tri godine za RTV FBiH osigurana su sredstva u ukupnom iznosu od oko 11 milijuna KM, što potvrđuje opredijeljenost Vlade Federacije BiH i Ministarstva za jačanje kapaciteta javnog RTV servisa i stvaranje preduvjeta za njegovo stabilno i kvalitetno djelovanje u interesu svih gledatelja Federalne televizije – kazala je ministrica Andrijana Katić.
Potpisivanjem Sporazuma stvoreni su uvjeti za provedbu planiranih aktivnosti tijekom 2026. godine, s ciljem jačanja kvalitete javnoga informiranja, unaprjeđenja tehničke infrastrukture i osiguranja stabilnog funkcioniranja RTV djelatnosti u Federaciji Bosne i Hercegovine.
