Pripadnici Oružanih snaga BiH danas su angažirani na gašenju požara na odlagalištu otpada Uborak u Mostaru, priopćeno je iz Ministarstva obrane BiH.
Kako se navodi, pripadnici Topničke bitnice 4. pješačke brigade Oružanih snaga BiH nalaze se na terenu i zajedno s vatrogasnim postrojbama i drugim nadležnim institucijama sudjeluju u obuzdavanju požara.
Iz Ministarstva obrane BiH priopćeno je kako je cilj angažmana zaštita ljudskih života i materijalnih dobara.
S obzirom na blizinu požarišta, preventivno su poduzete mjere kako bi se spriječilo eventualno ugrožavanje vojarne “Miralem Jugo”. To je, navode, zahtijevalo visok stupanj pripravnosti i kontinuirani angažman ljudskih i materijalnih resursa Oružanih snaga BiH.
– Oružane snage BiH ostaju na usluzi svim građanima, spremne pružiti pomoć u kriznim situacijama i odgovoriti na sve izazove – priopćeno je iz Ministarstva obrane BiH.
Požar je u poslijepodnevnim satima ugašen, a na objektima unutar odlagališta pričinjena je velika materijalna šteta.
