HDZ 1990 Mostar o požaru na odlagalištu otpada Uborak: Građani imaju pravo na istinu, može utjecati na njihovo zdravlje

Gradski odbor HDZ-a 1990 Mostar, kako ističu u priopćenju, sa zabrinutošću prati razvoj situacije na području JP Deponija, zbog čega su nadležne institucije uputile preporuke građanima Mostara da zatvore prozore i izbjegavaju boravak na otvorenom.
– Smatramo nedopustivim da se građani o potencijalnoj opasnosti po zdravlje informiraju tek kada je situacija već eskalirala do razine hitnih upozorenja. Građani Mostara imaju pravo na pravovremenu, potpunu i transparentnu informaciju o svim događajima koji mogu utjecati na njihovo zdravlje i kvalitetu života.
Očekujemo hitno i jasno očitovanje gradskih vlasti, uprave JP Odlagalište i svih nadležnih službi o uzrocima nastale situacije, mogućim posljedicama na zdravlje stanovništva i poduzetim mjerama da se ista ne ponovi – naglasili su.
Posebno ističu kako je problem gospodarenja otpadom i stanje gradskog odlagališta već godinama jedno od ključnih komunalnih i ekoloških pitanja u Mostaru. Umjesto parcijalnih i privremenih rješenja, ističu, građani zaslužuju odgovoran pristup, dugoročnu strategiju i sustav koji neće ugrožavati njihovo zdravlje i okoliš.
– GO HDZ 1990 Mostar poziva nadležne institucije da redovito informiraju javnost o svim relevantnim činjenicama i da im zaštita zdravlja građana bude apsolutni prioritet.
Mostar ne smije biti grad u kojem se građani bude na dim i upozorenja, a ostaju bez odgovora na pitanja tko je odgovoran i kako će se takve situacije spriječiti u budućnosti – zaključuju.

VAŠ KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

VIŠE IZ KATEGORIJE

NAJPOPULARNIJE

KOMENTARI