Nakon ozbiljnih prijetnji koje su načelniku Općine Bugojno Edinu Mašiću uputili sa govornice Općinskog vijeća vijećnici većine (SDA – HDZ), danas smo svjedočili novoj i rekli bismo najozbiljnijoj prijetnji do sada, saopćeno je danas iz Mašićevog kabineta.
Kako ističu, prijetnja je stigla od predsjednika Općinskog vijeća Igora Vrljića.
– Jutros u 10.05 sati Vrljić je ušao u ured višeg referenta za administrativno-tehničke poslove općinskog načelnika. Nakon što se zainteresirao za načelnika Mašića, koji je bio odsutan, te čuo informaciju savjetnika načelnika da će se načelnik vratiti u ured između 11 i 11.30 sati, predsjedatelj Vrljić je rekao sljedeće:
“Azam, reci šefu, ovo mu je zadnje upozorenje. Bolje da danas ne dolazi na posao. Da je ovdje, razbio bih ga. On.. Bože m….” – priopćeno je iz Kabineta.
Kako dodaju, Vrljić se nakon toga, vidno ljut, udaljio iz prostorije, ne dajući objašnjenje za svoj postupak.
– Svaki komentar na ovakvo ponašanje je suvišan. Nedopustivo je ovakvo ponašanje prvog čovjeka općinskog parlamenta, bez obzira o čemu se radi i što je možda izazvalo neprimjerenu reakciju.
Njegova pozicija nosi veliku odgovornost, a on već neko vrijeme pokazuje da se s njom teško nosi. Više puta je na sjednicama Kolegija i na sjednicama OV krajnje nekorektno, snishodljivo, pa i grubo vrijeđao načelnika Mašića – istaknuli su iz Mašićevog Kabineta.
Kako tvrde, načelnik se na sve to nije previše osvrtao, no današnji čin je, ističu, izuzetno ozbiljan i zaslužuje pozornost. Ocjenjuju da je sigurnost načelnika Mašića ugrožena.
– Današnji događaj prijavljen je policiji. Policijski službenici uzeli su izjave od načelnikovih suradnika, koji su bili prisutni u trenutku Vrljićevih verbalnih prijetnji, a Općina Bugojno očekuje konkretne radnje po ovom pitanju.
Predlažemo Vrljiću da ubuduće ozbiljno razmisli o svojim postupcima jer je očito da njemu, kao i mnogima drugima, smeta zakonit, javan i transparentan rad načelnika i općinske uprave – zaključuju u priopćenju.
