Požar koji je u srijedu izbio na odlagalištu automobilskih guma pokraj mostarskog odlagališta Uborak uspješno je lokaliziran i stavljen pod kontrolu, a za sada nema opasnosti za obližnje stambene objekte.
Požar je nakon velike borbe ugašen vatrogasaca Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar, potvrđeno je iz Operativnog centra Uprave civilne zaštite i vatrogastva Hercegovačko-neretvanskog kantona.
Iz Civilne zaštite podsjećaju da je i dalje na snazi odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće za Grad Mostar, koja je donesena nakon izbijanja velikog požara na odlagalištu otpada Uborak 22. lipnja.
Stožer civilne zaštite ponovno apelira na građane da se pridržavaju prethodno izdanih preventivnih preporuka u cilju zaštite zdravlja i sigurnosti te da prate službena priopćenja i daljnje upute nadležnih službi.
