Teške tjelesne povrede opasne po život zadobio je 21-godišnji Sarajlija koji je pao s krova automobila Audi kojim je upravljao njegov pijani prijatelj.
Nesreća se dogodila sinoć, prilikom proslave plasmana bh. reprezentacije u nokaut fazi Svjetskog prvenstva u nogometu.
Iz Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo potvrđeno je da se saobraćajna nesreća na Bulevaru Meše Selimovića u općini Novi Grad dogodila 35 minuta iza ponoći.
– Tom prilikom je s krova putničkog motornog vozila Audi A6 na kolnik pao DH (2005.) iz Sarajeva, kojim je prije stjecanja prava na upravljanje i pod utjecajem alkohola upravljao AO (2004.) iz Sarajeva – kazali su iz sarajevske policije.
Prema policijskom izvješću, alkotestom je utvrđeno prisustvo 1,53 promila alkohola u organizmu.
– U ovoj prometnoj nesreći DH je zadobio teške tjelesne povrede opasne po život, a nakon ukazane liječničke pomoći na Klinici urgentne medicine UKC-a Sarajevo, prebačen je na daljnje liječenje na Kliniku za neurokirurgiju – navode iz Uprave policije.
Obaviješten je dežurni tužitelj Kantonalnog tužiteljstva Kantona Sarajevo, a uviđaj na mjestu nesreće izvršili su pripadnici Policijske uprave, uz učešće stalnog sudskog vještaka saobraćajne struke.
Zbog postojanja osnova sumnje da je počinio teško kazneno djelo protiv sigurnosti javnog prometa, kao posljedica omamljenosti i nepoštivanja prometnih propisa, uhićen je 22-godišnji AO, koji je predat u pritvorske prostorije MUP-a Kantona Sarajevo.
