Policija u Zvorniku onemogućavanjem slobode kretanja i dugim cijevima, kako se navodi u nekim priopćenjima, ne može promijeniti osjećaje koje gajimo prema našoj domovini Bosni i Hercegovini, kazao je zastupnik u Narodnoj skupštini tog entiteta Ramiz Salkić reagirajući na postupke policije u RS-u.
– Podsjećam pripadnike Policijske uprave Zvornik da žive i rade u Bosni i Hercegovini, bez obzira što im neko može govoriti suprotno, što pojedinci mogu imati osobna uvjerenja ili nositi određene frustracije – rekao je Salkić.
Dodao je kako je njihova zakonska i profesionalna obveza jednako poštovati i štititi sve građane, pa tako i one koji na dostojanstven način slave sportske uspjehe Bosne i Hercegovine.
– Zabrana kretanja ili ograničavanje slobode građana samo zato što slave uspjeh svoje domovine nedopustivo je i zaslužuje svaku osudu.
Takvo ponašanje ne doprinosi povjerenju građana u institucije, već dodatno jača osjećaj da policija ne tretira sve jednako – istaknuo je Salkić, te zaključio:
– Očekujemo da Policijska uprava Zvornik upozna javnost s razlozima i pravnim osnovom ovakvog postupanja, kako bi se otklonile sve nedoumice i osigurala puna transparentnost u radu institucija koje su dužne jednako služiti svim građanima.
Podsjetimo, nakon sinoćnjeg trijumfa bh. predstavnika na Svjetskom prvenstvu u nogometu nad Katarom, slavili su navijači širom Bosne i Hercegovine, ističući obilježja bh.
Međutim, u Zvorniku je, kako javljaju lokalni mediji, policija, zajedno s pripadnicima Žandarmerije naoružanim dugim cijevima, to zabranila.
