Drugog dana vikenda Mostarci su osvježenje od vrućine potražili na tamošnjim bazenima

Toplinski val koji je zahvatio regiju nije zaobišao ni Mostar, pa su stanovnici grada na Neretvi spas potražili na tamošnjim bazenima.
U 14, 15 i 16 sati u ovom gradu je izmjeren 41 stepen Celzijusa.
Tradicionalno izletište na Buni kod Mostara ove je nedjelje privuklo kupače koji su se došli rashladiti i provesti najtopliji dio dana.
U Mostaru je već jutros u osam sati izmjereno 29 stupnjeva, pa su građani najvećeg hercegovačkog grada odlučili posjetiti brojne lokacije uz Neretvu, poput one ispod Starog mosta, ali i izletišta uz rijeku Bunicu.
Toplinski val bi, prema meteorološkoj prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, trebao potrajati do srijede, kada će u drugom dijelu dana uslijediti blagi pad temperatura te pljuskovi i grmljavina.
FOTO: Sušilo za kosu
Kako je za Fenu kazao dr. Mateo Miloš iz Hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Mostar, posljednjih dana zbog visokih temperatura liječnici bilježe povećan broj intervencija i pregleda pacijenata koji dolaze zbog tegoba izazvanih vrućinama.
Istaknuo je kako, iako nije samo hitna situacija, visoke temperature značajno utječu na zdravlje građana, posebice kroničnih bolesnika i starijih osoba.
– Građani se najčešće javljaju zbog opće slabosti, malaksalosti, vrtoglavice, dehidracije, glavobolje, pada tlaka, nesvjestice i pogoršanja postojećih bolesti srca i pluća. Kod nekih pacijenata bilježe se i simptomi toplinske iscrpljenosti – rekao je Miloš.
Dodao je kako su tijekom toplinskog vala najugroženiji stariji ljudi, mala djeca, trudnice, kronični srčani i plućni bolesnici te osobe koje rade ili borave na otvorenom tijekom najtoplijeg dijela dana.

VAŠ KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

VIŠE IZ KATEGORIJE

NAJPOPULARNIJE

KOMENTARI