Suci u Lukavcu prvi put su dobili toge

federalni ministar pravde Vedran Škobić sa kolegicom Anjom Kolovrat Rotim jučer je posjetio Općinski sud u Lukavcu.
Tijekom radne posjete, na sastanku održanom s predsjednicom suda Enisom Hankić, razgovarano je o važnim pitanjima za unapređenje rada sudova, s posebnim naglaskom na osiguranje institucionalnih mehanizama za doprinos integritetu i dostojanstvu u obavljanju sudačke dužnosti i učinkovitoj zaštiti prava građana u postupcima pred sudom.
Potvrda suradnje za neovisno i profesionalno pravosuđe iskazana je i osobnim zalaganjem federalnog ministra Škobića da tijekom svog posjeta dodijeli službene mantile sucima ovog suda.
Prvi put od ponovne uspostave Općinskog suda u Lukavcu 2012. godine, suci imaju sudačke ogrtače, koje su prema Kodeksu sudačke etike dužni nositi u obavljanju dužnosti u sudnici, priopćeno je iz Suda.

VAŠ KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

VIŠE IZ KATEGORIJE

NAJPOPULARNIJE

KOMENTARI