Čestitke Zmajevima pljušte, od veleposlanstava do političara: Kakva utakmica!

Bosna i Hercegovina se pobjedom nad Katarom rezultatom 3:1 prvi put u svojoj povijesti plasirala u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.
Diljem naše zemlje, ali i dijaspore, slavilo se na ulicama i trgovima, a slale su se čestitke veleposlanstava i političara.
FOTO:

Adis Spahić
1 od 40
– Kakva igra, Zmajevi! Čestitamo na sjajnoj pobjedi! – priopćeno je iz Ambasade SAD-a u Bosni i Hercegovini.

Tweet nije ispravno preuzet

Čestitku je uputio i predsjedatelj Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Dragan Čović.
– Iskrene čestitke našoj reprezentaciji na sjajnoj utakmici protiv Katara i velikom povijesnom uspjehu! Bosna i Hercegovina s ponosom dokazuje svoje mjesto među nogometnim svijetom – na ponos svih nas – poručio je Čović na svom nalogu na mreži X.
Iskrene čestitke uputio je i lider SDA Bakir Izetbegović.
– Iskrene čestitke treneru Barbarezu i našim igračima! Idemo u Bosnu, idemo u Hercegovinu – rekao je Izetbegović.
Na svom Facebook profilu oglasio se i ministar obrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez.
– Kakva noć za Bosnu i Hercegovinu! Kakva pobjeda! Kakav podvig! Naši Zmajevi pobijedili su Katar i vjerovatno se plasirali u nokaut fazu Svjetskog prvenstva, ostvarivši najveći uspjeh u povijesti bosanskohercegovačkog nogometa!
Ovo je trenutak koji će pamtiti generacije. Naši reprezentativci pokazali su nevjerojatnu borbenost, zajedništvo i kvalitet, dostojno predstavljaju grb, zastavu i ponos Bosne i Hercegovine na najvećoj svjetskoj sceni.
Ovaj povijesni rezultat potvrda je da se snovi ostvaruju kada igrate srcem za svoju zemlju. Zmajevi su večeras ujedinili naciju i donijeli radost koju je teško riječima opisati.
Večeras će se cijela Bosna i Hercegovina s pravom veseliti do dugo u noć. Od Une do Drine, od Save do Hercegovine odjekivat će pjesma, slavlje i ponos. U svakom gradu, svakom mjestu i među našim ljudima diljem svijeta slavit će se uspjeh koji je ispisao novu stranicu sportske povijesti naše domovine.
Čestitamo našim Zmajevima! Hvala vam na emocijama, ponosu i nezaboravnoj noći. Bosna i Hercegovina je uz vas – idemo dalje, još jače! – napisao je Helez.

VAŠ KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

VIŠE IZ KATEGORIJE

NAJPOPULARNIJE

KOMENTARI