Kordić o aktivistima: Nemaju posla, pa prosvjeduju na 40 stupnjeva, bolje bi im bilo da nam pomognu u čišćenju

– Stanje na požarištu odlagališta Uborak je stabilno, u posljednja dva dana prikupljeno je više od 300 tona otpada iz grada koji će biti odvezen izvan Mostara.
Brinu jedino pozivi na blokadu pretovarnog mjesta – kazao je danas gradonačelnik Mostara Mario Kordić na redovnoj konferenciji za novinare povodom krizne situacije s otpadom koja u Mostaru traje od ponedjeljka, kada je izbio požar na odlagalištu Uborak.
Nakon redovnog dnevnog sastanka Gradske uprave Grada Mostara i Stožera civilne zaštite Grada Mostara, Kordić je još jednom istaknuo da se ne radi o “deponiranju, već pretovaru otpada” te da je zbog toga više od 300 tona otpada iz grada prevezeno na druga odlagališta izvan Mostara.
– Ne vidim razloga da se itko okuplja na odvozu otpada. Očistit ćemo lokaciju i sanirati otpad koji se na njoj nakupio u prethodnom razdoblju. Zato nema potrebe prosvjedovati na 40 stupnjeva, a nije mi ni jasno protiv čega se zapravo prosvjeduje. Čistimo grad Mostar i bilo bi dobro da nam ti aktivisti, koji očito nemaju što bolje raditi, pruže ruku i pomognu – kazao je Kordić.
Dodao je kako je s predstavnicima Stožera civilne zaštite razgovarao o dodatnom angažmanu u prigradskim naseljima, budući da je nakon požara fokus bio na središnjoj zoni grada zbog turizma prilikom čišćenja otpada, te je kazao da će se od subote otpad odvoziti i iz tih dijelova Mostara.
Istaknuo je kako su informacije koje stižu s požarišta na odlagalištu Uborak ohrabrujuće, jer ima manje dima, a nastavljen je i proces zatrpavanja požarišta.
– Od ponedjeljka ćemo podvući crtu i sagledati koliki je to financijski izazov bio za Grad Mostar i napraviti projekciju budućih koraka – kazao je Kordić, dodavši kako još uvijek ne vidi razlog zašto bi se građani okupljali i blokirali mjesto za pretovar otpada.
Gradonačelnik Mostara rekao je da je došlo do greške u pripremi prilikom prijevoza pokošenog zelenila iz grada na jednu od tri nove pretovarne lokacije, ali je istaknuo da se ne radi o opasnom propustu, jer je zeleni otpad iskrcan na dijelu odlagališta koji nije bio zahvaćen požarom.

VAŠ KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

VIŠE IZ KATEGORIJE

NAJPOPULARNIJE

KOMENTARI