Ministarstvo zdravstva KS osiguralo je 3,1 milion KM za opremanje KCUS-a

Ministarstvo zdravstva KS-a osiguralo je 3.100.000 KM za nabavku medicinske opreme za potrebe Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS), najveće zdravstvene ustanove u Bosni i Hercegovini.
Sporazum o realizaciji ovog projekta potpisali su ministar zdravstva KS Enis Hasanović i generalni direktor KCUS-a Alen Pilav.
Kako navode iz Ministarstva, ova sredstva će omogućiti dodatno unapređenje dijagnostičkih i terapijskih kapaciteta KCUS-a, ustanove koja svakodnevno pruža zdravstvenu zaštitu hiljadama pacijenata sa područja Kantona Sarajevo i cijele Bosne i Hercegovine.
– Suvremena medicinska oprema pridonosi bržoj dijagnostici, preciznijem liječenju i većoj sigurnosti pacijenata, kao i boljim uvjetima rada zdravstvenih djelatnika. Za pacijente, u konačnici, ovakva ulaganja znače da građani brže, kvalitetnije i uz primjenu najviših medicinskih standarda mogu dobiti potrebne zdravstvene usluge – ističu u Ministarstvu.
Potpisani sporazum, kako su dalje kazali, predstavlja nastavak takve politike i potvrđuje opredijeljenost Ministarstva zdravstva KS da kroz konkretne projekte i ulaganja jača javnozdravstvene kapacitete i unaprijedi kvalitetu zdravstvene zaštite za sve građane.
– Građani možda neće vidjeti svaki novi uređaj koji se nabavi, ali će osjetiti njegov učinak kroz bržu dijagnostiku, točnije nalaze, učinkovitije liječenje i kvalitetniju zdravstvenu uslugu. Jer za pacijente 3,1 milijun KM nije samo cifra u proračunu – to je ulaganje u zdravlje, sigurnost i bolju zdravstvenu zaštitu – ističu iz Ministarstva zdravstva KS.

VAŠ KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

VIŠE IZ KATEGORIJE

NAJPOPULARNIJE

KOMENTARI