Policijska uprava Zvornik oglasila se saopćenjem nakon što su se građani obratili medijima da su pripadnici policijske uprave zastrašivali i sprječavali navijače da slave nakon pobjede nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine nad selekcijom Katara.
– Radi objektivnog izvješćivanja javnosti, Policijska uprava Zvornik ističe da su policijski službenici postupali sukladno ranije podnesenoj međunarodnoj akciji s drugim policijskim agencijama na razini BiH, te su u tom smislu poduzeli mjere i radnje iz svoje nadležnosti.
Navedene aktivnosti, između ostalog, podrazumijevale su pojačanu prisutnost policijskih službenika na prometnicama i drugim javnim mjestima radi zaštite osobne sigurnosti i sigurnosti imovine građana.
Napominjemo da su sve aktivnosti policijski službenici poduzeli sukladno zakonskim ovlastima, profesionalno i planski – naveli su u priopćenju.
Podsjetimo, mlađi mještani Diviča kod Zvornika za lokalne medije su tvrdili da su planirali automobilima napraviti krug i proslaviti pobjedu Bosne i Hercegovine. reprezentacije, ali da su ih u tome spriječili pripadnici zvorničke policije, koji su ih zaustavili na benzinskoj pumpi u tom mjestu.
Navode da su ih legitimirali, vozila su im pregledana, te da su alkotestirani i testirani na droge. Tada su im, kako navode, pripadnici Žandarmerije s dugim cijevima rekli da se vrate odakle su došli i da “okupljanje nije najavljeno”.
Isto se, kažu, dogodilo i u Karakaju, kao i na ulazu u Zvornik, kod bolnice.
