Koncentracija zagađujućih tvari ispod je graničnih vrijednosti, priopćeno je jutros iz Grada Mostara, govoreći o posljedicama požara na gradskom odlagalištu otpada Uborak.
Stanje oko požara na gradskom odlagalištu otpada koji je izbio u ponedjeljak, zbog čega je na području grada Mostara proglašeno izvanredno stanje, stabilizirano je.
Iz Operativnog centra Civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona jutros je priopćeno da je u noći s petka na subotu lokaliziran manji požar na mjestu požara, s tim da je požarište danima zatrpavano i sanirano.
Ujedno je počeo i pretovar komunalnog otpada na lokaciji u sjevernom dijelu grada, a normalno funkcioniranje ove komunalne usluge, kako je u petak izjavio gradonačelnik Mario Kordić, trebalo bi biti uspostavljeno sljedeći tjedan.
Prema podacima FHMZ-a, indeks kvalitete zraka jutros u 8 sati u Mostaru je označen kao umjeren.
