Javno komunalno poduzeće “Bašbunar” Travnik apeliralo je na građane Travnika i prigradskih naselja da racionalno i odgovorno koriste vodu s obzirom na izrazito nepovoljnu hidrološku situaciju uzrokovanu visokim temperaturama i dugim sušnim razdobljem.
Kako se navodi, zbog smanjene izdašnosti izvorišta, trenutne količine vode nisu dovoljne da zadovolje povećanu potrošnju koja se bilježi posljednjih dana.
Iz JKP “Bašbunar” ističu kako se intenzivno radi na otklanjanju svih kvarova i problema na javnoj vodoopskrbnoj mreži kako bi se očuvale raspoložive količine vode i osigurala što urednija vodoopskrba.
Također pozivaju građane da izbjegavaju nepotrebnu potrošnju vode te da svojim odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju ovog važnog resursa.
