Policijska uprava Banja Luka dovršila je uviđaj prometne nesreće u kojoj je sudjelovala bivša potpredsjednica Narodne skupštine Republike Srpske (NSRS) Anja Ljubojević.
Kako navodi portal Srpskainfo, Nakon obavljenih vještačenja, Osnovnom sudu Banja Luka upućen je zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka protiv Ljubojevića.
Prema važećim zakonima na entitetskoj i državnoj razini, u ovom slučaju očekuje se novčana kazna, ali i moguće oduzimanje vozačke dozvole.
Podsjetimo, početkom juna dogodila se saobraćajna nesreća u mjestu Trn kod Laktaša, kada je Ljubojević, vozeći u pijanom stanju, izgubio kontrolu nad automobilom, probio ogradu i pao s nadvožnjaka na krov.
U nesreći je zadobila tjelesne ozljede, dok je službeni automobil kojim je upravljala potpuno uništen.
Riječ je o vozilu vrijednom 60.000 KM.
Nakon što su okolnosti nesreće izašle u javnost, Ljubojević je podnijela ostavku na dužnost.
